Lakossági napelemes rendszerek támogatása és fűtési rendszerek elektrifikálása napelemes rendszerekkel kombinálva
A pályázók 2,9-11,3 millió forint közötti, 100%-ban vissza nem térítendő támogatást nyerhetnek el a beruházási célokra. 4 ütemben, megyénként lehetséges a pályázatok leadása 2021 december 6-tól kezdődően. A cél 35 ezer háztartás korszerűsítése energiahatékony megoldások telepítésével, ezzel védve környezetünket és védekezve az energiaválság ellen.
Fontos tudnivalók:
Mire nyújtható be a pályázat?
- Tetőszerkezetre helyezett, saját fogyasztás fedezetét célzó napelemes rendszer létesítése (maximális pályázható összeg 2.900.000 Ft), VAGY
- Napelemes rendszer létesítése, nyílászárók cseréje, villamosenergia tároló beépítése és fűtési rendszer elektrifikálása hőszivattyúval (maximális pályázható összeg 11.300.000 Ft).
Milyen típusú ingatlanra lehet pályázni?
- Családi ház.
- Használati megállapodással rendelkező, osztatlan közös tulajdonban lévő lakóház (ikerház, sorház) elkülöníthető, jogilag és energetikai szempontból önálló egységet képező épülete vagy épületrésze.
- Legfeljebb 6 lakásos társasházi, illetve szövetkezeti ingatlanok részét képező épületrészre vagy lakásra.
Igénylés feltételei:
- Nagykorú természetes személy
- Rendelkezik magyar adóazonosító jellel
- A pályázat által érintett ingatlanban tulajdonjoggal (vagy résztulajdonjoggal) rendelkező személyek 2020. évi összesített SZJA bevallás szerinti jövedelme (nyugdíj is) 0 forint és 4 850 000 forint közé esik (KSH 2020. évre vonatkozó havi átlag bruttó bérből számított éves átlagjövedelem)
- A pályázat által érintett ingatlanban tulajdonjoggal (vagy résztulajdonjoggal) rendelkezik
Mekkora napelemes rendszerre lehet pályázni?
Maximum akkora napelemes rendszer részesíthető a támogatásban, melynek összteljesítménye nem haladja meg a pályázat beadását megelőző elszámolási évben az ingatlan éves fogyasztásának 90%-át, de legfeljebb az 5 kWp-et.
Kapacitásbővítés is lehetséges, ennek esetén a már meglévő és a jelen támogatással kiépített napelempanelek összesített névleges beépített teljesítménye nem haladhatja meg az 5 kWp-et.
A pályázat Széchenyi tervben meghatározott keretösszege 201 milliárd forint.
A magyar kormány legújabb rendelete szerint egyelőre csak a 2022. október 31-ig leadott pályázatok kerülnek feldolgozásra.
Részletes pályázatkiírás ITT